Mieszkanie dla studenta - artykuły

„Tutaj z pewnością mieszka mężczyzna” – mówimy, gdy wchodzimy do pełnego chaosu, zabałaganionego pomieszczenia. Do męskich wnętrz zaliczają się nie tylko gabinety, pokoje gier, garaże czy drewutnie – również inne miejsca mają swoją płeć, którą określają kolory, dodatki czy charakterystyczne rozwiązania. O męskim stylu w aranżacji wnętrz opowiada Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.
Klauzule abuzywne prowadzące nawet do przestępczych zachowań, niewykorzystany program MdM i kuriozalne zapisy ustawy deweloperskiej – Konrad Płochocki, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich wylicza błędy ustawodawcy, które negatywnie wpływają na branżę nieruchomości.
Kredyt preferencyjny dla narzeczonych, zakup mieszkania spółdzielczego oraz zwiększenie dopłat dla rodzin wielodzietnych to tylko kilka zmian jakie przygotowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Eksperci DOPOZNANIA.PL podpowiadają, jak zmiany w MDM mogą uprościć wybór własnego „M” w drugiej połowie 2015 roku.
Specjalna edycja „Pulsu Rynku PFRN”. Jak na nowelizację rządowego programu Mieszkanie dla Młodych i pierwsze oferty Funduszu Mieszkań na Wynajem zareaguje rynek nieruchomości wtórnych? 76 proc. badanych przez PFRN pośredników w obrocie nieruchomościami uważa że Fundusz nie wpłynie znacznie na sprzedaż mieszkań, co drugi nie widzi też ryzyka ze strony nowelizowanego MdM. Ceny – zdaniem większości – także pozostaną bez zmian (*).
Zakup własnej nieruchomości to często decyzja na całe życie. Aby dokonać najlepszego wyboru, warto poznać zasady, którymi powinniśmy się kierować przeglądając setki ogłoszeń nowych mieszkań i domów, również tych dotyczących programu MDM. Eksperci DOPOZNANIA.PL oraz InDe Projekt podpowiadają jak wybrać najlepsze oferty, które spełnią nasze oczekiwania i pozwolą cieszyć się własną przestrzenią przez długie lata.
Decyzja o zaciągnięciu kredytu na nieruchomość to z pewnością jeden z najważniejszych momentów w życiu przyszłego kredytobiorcy. Jednak zanim bank podejmie pozytywną decyzję o przyznaniu kredytu, musimy wypełnić wiele stron dokumentów bez których wykazanie naszej zdolności kredytowej okaże się niemożliwe.
Eksperci Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości komentują najważniejsze wydarzenia i zjawiska na rynku nieruchomości w 2015 roku. Sprawdzają jak na rynek wtórny wpłyną nowe warunki kredytowania mieszkań? I jak zareaguje branża na działalność Funduszu Mieszkań na Wynajem oraz planowane zmiany w programie MdM? W tym roku mija też 20 lat funkcjonowania najstarszej w kraju organizacji zawodowej pośredników i zarządców nieruchomości – PFRN.
Do końca 2014 roku złożono 15 972 wnioski o dofinansowanie w ramach programu MDM. Każdy z kredytobiorców musiał przejść przez cały proces udzielania kredytu i składnia dziesiątek dokumentów. Jak taki proces wygląda? Jakie dokumenty należy przygotować, aby otrzymać dofinansowanie w ramach programu Mieszkanie dla Młodych?
Rok 2015 przyniesie kolejne zmiany na rynku kredytów hipotecznych. W drugim kwartale przyszłego roku zmianie ma ulec ustawa o Mieszkaniu dla Młodych.Natomiast już z pierwszym dniem stycznia wkład własny kredytobiorcy przy kupnie domu lub mieszkania powinien wynieść 10% wartości kredytu. Kto zyska, a kto straci na wprowadzonych zmianach?
Wkrótce minie rok od rozpoczęcia programu Mieszkanie dla Młodych, a pytań dotyczących jego warunków i przyszłości nie brakuje. Największe wątpliwości dotyczą kryteriów jakie należy spełnić, aby otrzymać dofinansowanie, warunków finansowych oraz tego jak będzie wyglądać przyszłość programu.
Polska Federacja Rynku Nieruchomości podsumowuje ogólnopolską akcję BEZPIECZNY NAJEM i pyta pośredników o jej wyniki. Ponad 60 proc. ankietowanych wskazuje studentów jako głównych odbiorców tegorocznych działań. A wśród najczęściej podpisywanych umów – standardowe. Konsumenci unikają umów najmu okazjonalnego. Aż 80 proc. badanych przygotowało mniej niż 5 proc. tego rodzaju dokumentów. Powód? Chęć uniknięcia dodatkowych kosztów.
35 proc. dostępnych na rynku lokali wynajmują studenci. To jedna z najliczniejszych grup wśród najemców, posiadająca jednak najgorszą opinię wśród właścicieli mieszkań.
Cena czy lokalizacja? Balkon czy dobre sąsiedztwo? Firma Gumtree we współpracy z partnerami sprawdziła, jakie informacje są decydujące dla osób szukających mieszkań na wynajem oraz jakie mieszkania realnie są dostępne na rynku. Wyniki w najnowszym raporcie „Pokój od zaraz”.
Osoby budujące dom mogą w ramach programu „MdM” otrzymać od państwa nawet ponad 35 tys. zł. Gdzie szukać projektów i czym kierować się przy ich wyborze?
Zbliża się kolejny rok akademicki. Rzesze studentów wracają już z letniego wypoczynku i rozpoczynają poszukiwania mieszkań na wynajem w miastach uniwersyteckich. W znalezieniu dobrego lokalu liczy się nie tylko atrakcyjna cena, lecz również lokalizacja i coraz wyższy standard mieszkania. Studenci nowego pokolenia to wymagająca grupa najemców.
Jak nie dołączyć do grona osób poszkodowanych przez upadłych deweloperów? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie każdy, kto szuka lokalu na rynku pierwotnym. Rozwiązanie jest jedno: trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i prześwietlić dewelopera. Kolorowe foldery zmyliły już niejednego – gdzie zatem szukać wiarygodnych, twardych danych?
W związku z przedłożeniem przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju projektu ustawy o zmianie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych Business Centre Club przedstawił opinię dotyczącą projektu. Proponowane w nim zmiany wynikają z dotychczasowych doświadczeń w realizacji programu „Mieszkanie dla Młodych” i powinny wpłynąć na wzrost liczby beneficjentów programu, co może z kolei korzystnie oddziaływać na branżę budowlaną.
Już niebawem ponad dwa miliony studentów rozpocznie kolejny rok nauki. Wielu z nich po raz pierwszy stanie przed wyzwaniem poszukiwania lokum na wynajem. Niestety, stereotypy i złe doświadczenia związane z wynajmowaniem mieszkań studentom wciąż biorą górę i właściciele z dystansem patrzą na najemców-studentów. Warto jednak nadmienić, że bardzo często nie szanuje się również podstawowych praw lokatorów.
We wrześniu w największych miastach w Polsce ruszą targi mieszkaniowe. To doskonała okazja, aby poszukać swojego pierwszego wymarzonego M. Niewielu jednak stać na jego zakup za własne pieniądze. Niektórzy są zmuszeni sięgnąć po pomoc banków – m.in. po kredyty hipoteczne. Jak dobrze wybrać taki kredyt? I jak zadbać o spłatę takiego zobowiązania?
Wymarzone mieszkanie? Luksusowy standard, parę minut spacerem do ulubionej kawiarni w centrum, widok z okna na unikalne zabytki przywołujące ducha miasta, a wieczorami zachód słońca oglądany z wygodnej kanapy. Aha, i jeszcze żeby cena była atrakcyjna.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności