Mieszkanie dla studenta - artykuły

Student 2014 roku to wymagający gracz na rynku nieruchomości. Jego wymarzone lokum to mieszkanie dwu- lub trzypokojowe, za ok. 500 zł od osoby, blisko uczelni lub centrum, najchętniej w nowym budownictwie, dobrym standardzie i w pełni wyposażone. Takie wnioski płyną z najnowszych obserwacji pośredników w obrocie nieruchomościami, uczestniczących w ogólnopolskiej akcji Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości BEZPIECZNY NAJEM. W największych akademickich miastach na żaków czekają mieszkania od 1000 do nawet 3500 złotych.
Portal szybko.pl już po raz piąty rusza z akcją edukacyjną. „Wynajmuj bezpiecznie” Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wśród studentów i młodych ludzi wiedzy na temat tego jak bezpiecznie i skutecznie wynająć mieszkanie lub stancję.
Przełom lipca i sierpnia to bardzo dogodny moment by wynająć nowe lokum. Część studentów zrezygnowała z dotychczasowych mieszkań i na rynku pojawiła się spora nadwyżka ofert. Zainteresowanie nimi nie jest jeszcze zbyt duże, ale będzie powoli wzrastać, dlatego - jeśli zależy Wam na niższych kosztach - radzimy jak najszybciej zacząć poszukiwania, by zdążyć przed wrześniową studencką gorączką. Stawki miesięczne są teraz średnio nawet do 300 zł niższe niż w czerwcu, ale od końca sierpnia będą stopniowo wzrastać.
Po raz kolejny prorodzinne plany rządu legły w gruzach. W ciągu pół roku od uruchomienia program dofinansowania do wkładu własnego kredytu mieszkaniowego najwięcej umów o kredyt podpisały osoby samotne.
Pośrednicy nieruchomości pomogą studentom znaleźć odpowiednie mieszkanie. Polska Federacja Rynku Nieruchomości rozpoczyna ogólnopolską akcję BEZPIECZNY NAJEM. W sierpniu i we wrześniu, biorące udział w kampanii biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, pomogą żakom znaleźć mieszkanie i bezpiecznie przejść przez konieczne do zakończenia transakcji procedury. Tegoroczna kampania jest szczególnie istotna, bo odbywa się po raz pierwszy po rządowej deregulacji zawodu pośrednika.
Dotychczasowe lokum ci nie odpowiada? Jesteś zmęczony mieszkaniem w hałaśliwym akademiku? Sprawdź, ile zapłacisz za wynajem mieszkania. Poniżej przedstawiamy najnowsze wiadomości z rynku najmu.
W kategorii mieszkań do wynajęcia, największym zainteresowaniem cieszyły się w 2013 roku lokale, których czynsz wynosił maksymalnie 2 tys. złotych. Ponad 89 proc. osób zainteresowanych wynajmem mieszkania szukało takich właśnie lokali w zeszłym roku.
W okresie zimowym często decydujemy się na zmianę mieszkania. Wielu poszukuje wówczas korzystnych ofert. Jak znaleźć prawdziwe perełki w zalewie ogłoszeń? Na co należy zwrócić szczególną uwagę, gdy jest się studentem? Czego się wystrzegać? Tych informacji, dostarczy nasz krótki poradnik.
„Mieszkanie dla młodych" to rządowy program wsparcia osób w wieku do 35 lat w nabyciu pierwszego, nowego mieszkania. Polega on na udzieleniu ze środków budżetu państwa dofinansowaniu wkładu własnego oraz dodatkowego finansowego wsparcia w formie spłaty części kredytu. Dofinansowanie ma miejsce w związku z ubieganiem się o kredyt na nabycie mieszkania: lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, który będzie zaspokajał własne potrzeby mieszkaniowe nabywcy.
Bank jako pierwszy podpisał umowę współpracy z BGK dotyczącą finansowego wsparcia i pomocy państwa w zakupie pierwszego mieszkania. Od 2 stycznia 2014 roku klienci będą mogli składać wnioski kredytowe objęte dofinansowaniem w ramach programu „Mieszkanie dla młodych”.
Bank Pekao zaakceptował pierwszy w skali kraju wniosek kredytowy w Programie „Mieszkanie dla Młodych”. Pierwszy historyczny wniosek o dofinansowanie wkładu własnego został złożony przez klientów w Poznaniu.
Nie ma szans, by ruszający od stycznia program dopłat Mieszkania dla Młodych, który ma pomóc Polakom przed 35 rokiem życie w zakupie pierwszego mieszkania został rozszerzony na rynek wtórny - oświadczył portalowi Money.pl Piotr Styczeń, wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej.
Ponad 3,5 mld złotych obiecuje przeznaczyć rząd na nowy program dopłat do kupowanych nowych mieszkań i domów. Z pomocy w ramach Mieszkania dla Młodych ma w ciągu pięciu lat skorzystać nawet 115 tysięcy rodzin i singli i zdaniem koalicji pobudzi to branżę budowlaną. Eksperci i deweloperzy ostrożnie podchodzą do programu: - rewolucji na rynku nie będzie, bo przez niskie limity dopłat, zasięg MdM będzie ograniczony. Jednak ci, którym uda się zakwalifikować, mogą zaoszczędzić po kilkadziesiąt tysięcy złotych.
Portal Money.pl wspólnie z MarketMoney.pl przeanalizował ofertę 23 banków. Oto zestawienie, kto oferuje najbardziej atrakcyjne warunki osobom, szukającym mieszkania.
Podsumowując akcję “Wynajmuj bezpiecznie” przedstawiamy unikalną analizę kosztów wynajmu w 14 polskich ośrodkach akademickich. Dla każdego z miast przygotowane zostały mapy cen. Na mapy google, za pomocą kolorów, naniesione zostały koszty wynajmu w przeliczeniu na metr kwadratowy. Średnie zostały policzone na podstawie ogłoszeń pochodzących z Szybko.pl.
Wybór lokum na okres studiów jeszcze przed tobą? Sprawdź, jakich cen się spodziewać, a także na co zwrócić uwagę i czego dopilnować, by nie żałować swojej decyzji.
W tym roku po raz pierwszy w ramach akcji Wynajmuj Bezpiecznie portal Szybko.pl przygotował niepowtarzalną promocję. Każda osoba, która wynajmie mieszkanie oferowane poprzez Szybko.pl dostaje bilet do kina zupełnie za DARMO.
Musisz wyposażyć pokój lub mieszkanie, które wynajmujesz, ale nie masz na to za wiele pieniędzy? Kupuj rzeczy używane - meble, sprzęt AGD, RTV i inne, sporo przy tym oszczędzając.
Konkurs dla studentów. Jesteś studentem i poszukujesz mieszkania do wynajęcia? Przez najbliższy rok Ty i Twoja paczka możecie mieszkać za darmo. Płaci serwis Dom.Gratka.pl!
Szukanie mieszkania do wynajęcia nie jest łatwe, a dodatkowo może być czasochłonne. W sierpniu i we wrześniu wśród poszukujących największą grupę stanowią studenci. Zarówno Ci, którzy dopiero zaczynają naukę na wybranych kierunkach, jak i osoby, które po raz kolejny zmieniają miejsce zamieszkania. Aktualnie oferta rynkowa jest duża i zróżnicowana. Dzięki ankiecie wykonanej na potrzeby akcji Wynajmuj Bezpiecznie poznaliśmy oczekiwania, które ma spełniać idealne studenckie mieszkanie w 2013 roku.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności