Mieszkanie dla studenta - artykuły

Tradycyjnie wiosną banki wprowadzają zmiany w ofertach kredytów mieszkaniowych. W tym roku „promocje” wydają się być jeszcze bardziej atrakcyjne – może dlatego, że sprzedaż kredytów mieszkaniowych maleje. Z ekranów telewizorów czy przydrożnych billboardów krzyczą do nas reklamy „0% marży” lub „kredyt bez prowizji”. Jaka jest prawda?

Wynajem nieruchomości to nadal bardzo często spotykane i bardzo dochodowe źródło zarobków. Nie jest jednak – jak się niektórym wydaje – wolne od trosk i zmartwień. Właściciel nieruchomości oddaje bowiem swoją własność w ręce obcych osób, a te nie zawsze potrafią cudze szanować. Jak się zabezpieczyć, by okres wynajmu nieruchomości był pozytywny i spokojny zarówno dla jednej, jak i dla drugiej strony?
Kiedy wiosna już za oknami, czas wziąć się za wiosenne porządki. Niech nasze mieszkanie stanie się równie ładne jak budząca się z zimowego snu natura.
Średnie ceny ofertowe mieszkań w stolicy spadały nadal w lutym, jednak obserwowane korekty nie są już na takich poziomach jak obserwowaliśmy to w połowie zeszłego roku. Ceny ofertowe mieszkań w miastach aglomeracji warszawskiej również ulegały zmianom w lutym 2012. W większości obserwowanych lokalizacji następowały korekty cen, ale zauważono również wzrosty. Popyt na nieruchomości również nie rośnie.
Spadek zdolności kredytowej spowodował większe zainteresowanie tańszymi stołecznymi mieszkaniami w cenie 200 - 300 tys. zł.
Mieszkania tanieją i będą tanieć, nawet w Warszawie, ale problemem stało się uzyskanie kredytu, a zmiany w programie Rodzina na Swoim trudno uznać za korzystne. Posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich jednoczą się w Internecie. Czy kupujemy i jak kupujemy? - odpowiedzi na to pytanie Instytut Monitorowania Mediów szukał w sieci w ramach projektu Kompas Social Media.
Wbrew pozorom zredagowanie dobrego i skutecznego ogłoszenia dotyczącego wynajmu bądź sprzedaży domu lub mieszkania nie jest rzeczą łatwą. Tym bardziej już zawczasu warto zadbać o to, aby przygotowany przez nas anons wyróżniał się na tle innych i wzbudził zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów. W końcu, jeżeli zależy nam na szybkim wynajmie lub sprzedaży nieruchomości dobre ogłoszenie stanowi połowę sukcesu!
Nowy Rok zazwyczaj niesie ze sobą nowe postanowienia. Dla wielu osób celem jest kupno pierwszego w życiu mieszkania. Zadają sobie więc pytanie - spieszyć się czy poczekać? Jak kształtować będą się ceny nieruchomości w 2012 r.?
Będąc studentem warto się zastanowić, co bardziej się opłaca kupno mieszkania czy też wynajęcie. A to za sprawą rządowego programu "Rodzina na swoim", który zakłada pomoc państwa w spłacie kredytu mieszkaniowego. Od września mogą z niej skorzystać także osoby samotne.
Nadszedł nowy 2012 rok – czas zmian i postanowień. Dla wielu z nas jedną z obietnic będzie z pewnością upiększenie swojego mieszkania. Dzięki temu każdy poranek i chwile odpoczynku w odmienionych wnętrzach zapewnią nam zastrzyk pozytywnej energii. Wiedzą o tym eksperci TK Maxx, którzy przygotowali specjalną dostawę designerskich mebli i dodatków do domu w wyjątkowych cenach.
W umowie wynajmu mieszkania nie powinno zabraknąć określenia wysokości czynszu, czasu trwania najmu oraz danych osobowych stron. Powinna przede wszystkim określać prawa i obowiązki obu jej stron.
Rok 2012 niesie również wiele zmian na rynku mieszkaniowym. Nowe zasady nabywania lokali mieszkalnych i domów jednorodzinnych od firm deweloperskich, wejdą w życie 29 kwietnia 2012 roku.
Za nami najbardziej gorący okres na rynku wynajmu nieruchomości. Z danych serwisu otoDom.pl wynika, że najczęściej studenci szukali mieszkań w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Im bliżej roku akademickiego, tym ceny ofertowe mieszkań i pokoi rosły. Jedynie w Łodzi właściciele mieszkań zdecydowali się na zaoferowanie studentom bardziej atrakcyjnych stawek.
W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku akademickiego, trwają intensywne poszukiwania mieszkań przez studentów. O tym, że warto wykorzystać do tego Internet i na co zwrócić uwagę podczas szukania ofert oraz oglądania mieszkania, mówi ekspert serwisu otoDom.pl.
Wraz z początkiem sierpnia ożywił się rynek wynajmu mieszkań w miastach akademickich. Co roku wzmożony ruch trwa aż do października. Eksperci serwisu otoDom.pl przeprowadzili analizę internetowej oferty wynajmu mieszkań i pokoi oraz wyliczyli średnie ceny ofertowe lokali.
Na rynku wynajmu trwa ożywienie. Jak co roku o tej porze głównymi poszukującymi są studenci. Poszukiwane są głównie mieszkania małe i dwupokojowych, dobrze skomunikowane z centrum miasta lub ośrodkami akademickimi.
Z najnowszego raportu REAS na temat sytuacji na rynku mieszkaniowym w Polsce wynika, że pomimo wakacji sprzedaż nowych mieszkań w III kwartale wzrosła. Ceny kolejny już kwartał z rzędu pozostawały stabilne.
Dziś student, dzięki niższemu od wynajmu kosztowi miesięcznej raty kredytu, też może być na swoim. Przykładem jest nawet 766 zł miesięcznej raty kredytu za kawalerkę z oferty J.W. Construction Holding S.A.
Polski rynek mieszkaniowy zaczyna łapać wiatr w żagle, ale ceny nieprędko skoczą w górę - czytamy w "Newsweek Polska". Tygodnik pisze, że mieszkań na rynku jest w bród i długo jeszcze będzie w czym wybierać.
W ramach obchodzonego w tym roku 15-lecia marki YTONG, Xella Polska rozpoczyna badanie „YTONG: Dom 2020”. Badanie „YTONG: Dom 2020” kierowane jest do studentów kierunków technicznych związanych z architekturą i budownictwem. Badanie ma na celu poznanie ich opinii na tematy związane z przyszłością branży budowlanej oraz pokazanie nadchodzących trendów.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności